AKREP İLAÇLAMA

Sizce Akrep Nasıl Bir Canlı ?

Zehirli bir canlı olan Akrepgiller (Scorpionidae) alt familyasının Scorpiones takımını oluşturan bu canlılar, boy uzunlukları 13-14  milimetreden 20-22 santimetreye kadar değişen, vücut Morfolojisi sert kitin bir tabaka ile kaplı, kıvrık ve yukarı doğru arka tarafı kalkık bir yapıya benzer.Kuyruğunda zehir iğnesi bulunan böceklerdir.Ortalama ömrü beş yıl bazende daha  fazla yaşam süresine sahip olan akrepler genel olarak çok sıcak ve nem oranı yüksek olan bölgelerde yaşarlar.Genel olarak dünyanın her yerinde yaşarlar.

Akrepler Dört çift bacak yapısına sahip olan akrepler çevresindeki her tür yapıyı,nesneyi, canlı veya cansız varlığı ve hareketi, bacaklarındaki duyu oranları ile algılar. Baş bölgesinde çıkan bir çift kıskaca benzeyen yapılarla  avını yakalar, iğnesini batırarak  zehir fışkırtır ve soktuğu canlıyı felç eder veya öldürür. Akreplerin 8-10 santimetre mesafeye kadar zehir atabildikleri saptanmıştır.

Anadolu Akrep İlaçlama Servisi

Akreplerin Yaşam alanları Nereleridir?

Akrepler soğuk iklimlerin dışında her yerde,daha çok nemli bölgeler, otluklar,çayırlar,kayalıklar, çöller ve ormanlık yerlerde yaşarlar. Akrepler yuvalarını genellikle kuytu yerler ,nemli taşların, kurumuş sert ağaç kabuklarının altına, duvar çatlakları ve yarıklarına,toprak altında ki boşluklar, yer altında kazdıkları çukurlara yaparlar.İnsanların ve evcil hayvanların yaşam alanlarında kuytu yerlerde yaşarlar.

Akreplerin İlaçlanması Önemli mi?

Bilindiği üzere yüzlerce türü bulunan bu akreplerin bazı türlerinde bulunan  zehri çoğu insan ve evcil hayvanları için öldürücüdür. Akrepler insanları soktuğu zaman yapacağı etki bireyin sağlık durumu,ırkı,vücut kondisyonu,fiziksel durumu, yaşı, sokmadan sonraki doktor müdahale ,sokma süresi gibi birçok etkene göre değişiklik gösterir. Bu zararlı akreplerin sokmasından sonra insanlarda belirtileri üşüme, titreme, yorgunluk,ateş yükselmesi,halsizlik, karıncalanma,ellerde his kaybı gibi komplikasyonlar oluştuğunda en kısa sürede hastaneye veya en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmelidir.

Öldürücü olsun veya olmasın  akrep zehri insanları ve evcil hayvanları  mutlaka olumsuz yönde zarar verir. Genel yapısı itibarı ile  yalnız yaşayan akreplerle mücadele  oldukça zorludur. Bu canlılar bireysel yaşadıkları için bir akrep bulunup öldürülse  bile aynı alanda başka bir akrep veya akreplerin bulunabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.Birde akreplerin çok hızlı üreyebilmesi de çok önemli bir sorundur. Akreplerin dış kabuklarını oluşturan kitin dediğimiz bu morfolojik yapı çok sert ve dayanıklı bir madde olduğu için akrepler bilinen haşere ilaçlama yöntemlerine karşı çok ama çok dayanıklıdırlar.

ANADOLU İLAÇLAMA Akrepleri Yok Eder.!

Akrep ilaçlaması çok zorlu bir mücadele ve kaliteli ve özverili  bir uygulama gerektiren bir mücadeledir.Anadolu ilaçlama profesyonel ilaçlama firmasıdır.Akrep ilaçlama uzmanlık alanları arasında yer alır. Profesyonel elemanlarımızdan oluşan  ekiplerimiz akrep ilaçlama yapmadan önce akreplerin yaşam alanlarını ve üreme yerlerini bulur ona göre ilaçlama yapar. Bu aşamadan sonra ilaçlama yapılan yerin yapısına göre kokulu, kokusuz spreyleme dediğimiz yöntem ile veya ULV (dumanlama) yöntemiyle akrep ilaçlama yapar.

Bölgenin en büyük ilaçlama şirketi olan ANADOLU İLAÇLAMA  ilaçlama yapılacak yerin şartlarına göre ilaçlamada kokulu veya kokusuz olarak ilaçlama yapar. Akrep ilaçlama sırasında kullanılan kimyasal ilaçlar, önerilen tozuna göre doğru kullanıldığında çevre sağlığına ve insan,evcil hayvan sağlığına zarar vermez. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış  onaylanmış biyosidal ürünlerdir.Apartman,bağ-bahçe,lokanta, İş yeri ,ev akrep ilaçlama işi bitince tekrar çıkmaması için gerekli önlemler hakkında sizlere bilgi verecektir. Anadolu böcek İlaçlama size  bir telefon kadar yakındır.İlaçlama şirketi olarak bizleri günün her saati arayabilirsiniz

Anadolu Akrep Böcek İlaçlama Servisi miz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.Anadolu Akrep ilaçlama servisimiz İZMİR ,MANİSA MERKEZ İLÇELER İLE EDREMİT KÖRFEZ BÖLGESİNDE İLAÇLAMA HİZMETİ VERMEKTEDİR.

Bu yazı için yorumlar kapalı.