GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Önce Gümüş Böceğini Tanıyalım

Gümüş böceği İnsanlar ve evcil hayvanlar üzerine zararı yoktur. Gümüş böcekleri (gümüşçün böceği, gümüş balığı böceği, rutubet böceği) evcil hayvanların ve insanların yedikleri gıda maddelerine nüfuz ederler  ve haşeresiz bir yaşam alanında  yaşamak isteyen bireyleri rahatsız etmelerinden dolayı istenmezler. Nem oranı yüksek olan İzmir , Manisa ve  Edremit gibi yerlerde çok fazla rastlanan gümüş böcekleri Türkiye ‘nin hemen hemen her yerinde bulunurlar. Bu canlılar 9-10 ay beslenmeden yaşayabildikleri bilinir.Bu canlılar tahıl, un,buğday karbonhidratlı yiyeceklerin yanında evlerde duvar kağıdı,cam macunu, kitap ve defter cildi de yerler. Bu canlılar  1-3 yıl arası yaşarlar.Bu böceklerinin uygun ortam bulurlarsa 8-9 yıla kadar yaşayabildikleri bilinir.

gümüş böceğiGümüş Böceği İle Mücadele Nasıl Olur

Gümüş böceği ile mücadele kolaydır.Her tür böcek de olduğu gibi bu böcek den kurtulmanın tek yolu gümüş böceği ilaçlamadır. Fakat bu böcekler genellikle evlerin kuytularında , eşyaların, duvar kağıtlarının,kalorifer peteklerinin aralarında , kitap ve defter ciltlerinin arasında yaşayabilen bu haşereler görmek çok zordur. ANADOLU BÖCEK İLAÇLAMA FİRMAMIZIN yetişmiş elemanları titiz bir  incelemeler sonucunda bu gümüş böceği sıkıntınızı ortadan kaldıracaktır. Merdiven altı ilaçlama şirketlerine ve kişisel veya amatörce yapılan ilaçlamalarda çözüm üretmekte son derece yetersiz kalınır.Bu zararlılarla profesyonel olarak mücadele etmek son derece önemlidir.

Anadolu İlaçlamanın Gümüş Böceği İlaçlaması

Anadolu Böcek İlaçlama profesyonel ilaçlama şirketidir.Böcek ve Haşere Kontrol hizmeti verir.Diğer böcek ilaçlama işlemlerinden farklı bir ilaçlama yöntemi uygular. Bu zararlıların genellikle yaşayabilmesi ve çoğalabilmesi için rutubet olması gerekir.Bu alanları tercih ettiklerinden ANADOLU İLAÇLAMA elemanları , öncelikle bu rutubetli alaları tespit eder ve ona göre mücadele yöntemi belirler.

ANADOLU İLAÇLAMA elemanları profesyonel ekipmanlar ve cevre sağlığına zarar vermeyen kokulu kimyasal veya kokusuz kimyasallar la gümüş böceği ilaçlaması yapar.Kullanılan kimyasalların evde veya diğer yerlerde eşyalara sinmemesini sağlar. Bu önlemler nedir ? Eşyaların naylon poşetlere konması, naylon poşetlere sığmayacak olan eşyaların ilaçlama yapılacak alanların dışına çıkarılmasını sağlamak gibi.

Anadolu ilaçlama elemanları, gümüş böceğinin yaşadığı ve çoğaldığı yerleri tespitinden sonra bu yerleri çok güçlü bir kokulu ilaçlama uygulayarak gümüş böceklerini öldürür.Bilindiği üzere Gümüş böceği çok hızlı hareket ederler. Hızlı hareket edebilen bu böceğin ilaçlama sırasında kullanılan kimyasalın etkisinden kaçmaması için ANADOLU İLAÇLAMA personeli çok hızlı bir şekilde böcek ilaçlaması yapar.

Anadolu İlaçlama firması, gümüş böceklerinin yaşadıkları ve çoğaldıkları bütün ortamları ilaçlayarak işlemi bitirir.

ANADOLU İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

 

 

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Hamam Böceği İlaçlamasında %100 çözüm Üretiriz.

Hamam böcekleri Altı farklı familya gurubu vardır.Bu familyalar da 6.000’ e yakın türü bulunur.Hamam böcekleri 2.500 m den yüksekte kuzey ve güney kutup soğuğu dışında dünyanın her yerinde olmak üzere , her ortamda yaşamlarını sürdürebilirler.Çok dayanıklı yapıları vardır.Hamam böcekleri dış kısmını kitin tabakası sarmıştır.Bu kitin tabakasından dolayı her türlü dış etmene mukavemet gösterirler.Hızlı üremeleriyle bilinen hamam böceklerinin dünya üzerinde 300-350 milyon yıldır yaşadıkları bilinmektedir.

Hamam böcekleri çok sıcak ve karanlık yerlerde ortaya çıkan bu zararlı böcekler daha çok insanların yediği her türlü gıda maddeleri ile beslenebilirler.Daha çok nişastalı tatlılar,börek ,çörek , etler, ölü böcekler,haşereler, defter-gazete kağıtları,bezler, sabunlar, ahşaplar,tahta parçaları, saçlar ve kıllar çok sevdikleri besinleridir.Bu zararlılar geçebildikleri her delikten ve yarık dan insanların ve evcil hayvanların yaşadığı mekanlara girebilirler.Bu hamam böceklerinin üremeleri ve işgalleri özellikle ilk bahar ve yaz aylarında çok artış gösterir.

Bireylerin yaşadıkları yerlerde hamam böceği istilasına uğramasında daha çok yedikleri gıdaların etrafta gelişi güzel bırakılması,ev ve iş yerlerinin dikkatli ve detaylı bir şekilde temizlik kurallarına uygun olarak temizlenmemesi nedenlerin başındadır.Bunlara ek olarak komşu (Apartmanda ise daire komşusu ,iş yeri ile yan dükkan komşusu gibi)  yerlerin ve mekanların haşere ve böcek  varlığı da önemli bir nedenlerdendir.

hamam böceği
Anadolu Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böcekleri ile Mücadele Nasıl Olmalı

Hamam böcekleri insanlara ve Evcil hayvanlara direkt olarak zarar vermeseler de bulunduğumuz yerlerde en üçra yerler ile kuytu en pis deliklere girip yerleşirler ve buralardan çıkabildikleri ayrıca  banyo ve tuvalette bulunan pis su giderlerinde yaşayabildikleri için çok sayıda hastalık yapabilen mikrobun taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olarak tehdit oluşturdukları bilinir.

Bu zararlılar çabuk ve hızlı üredikleri için marketlerde satılan  hamam böceği ilaçlamada kullanılan kimyasallar ,bu zararlı haşerelerin yumurtalarının bulunduğu kapsülleri ,çok uzak yerlere bırakması ve kendilerinden kat ve kat dar alanlarda saklandıkları için market den alınan kimyasallar işe yaramaz.Satın alınan kimyasallar önce işe yarar gibi görünse de kapsüllerden çıkan yumurtalar çoğalacak ve ilaçlama yapılan yerde daha çok böcek görülecektir.Böcek ilaçlama için bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Birde yaşam alanlarımızda kuralına uygun bir temizlik olsa bile hamam böceği istilasının durdurmak için yeterli değildir. Ruhsatsız ilaçlama şirketleri ve bireysel olarak yapılan ilaçlama hamam böcekleri için tam ve kesin çözüm değildir.ANADOLU İLAÇLAMA Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

Hamam böceği ilaçlamamız GARANTİLİDİR.

 Anadolu İlaçlama Hamam Böceklerini  %100  Yok Eder

Hamam böceklerinin bulunduğumuz yaşam alanlarından yok edilmesi ve üremelerinin durdurulması için yukarıda bahsettiğimiz basit uygulamaların yerine profesyonel bir ilaçlama hizmet alınmasını gerektirir. Bunu nedeni hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok edilemez.Yalnız son zamanlarda yeni geliştirilen kimyasallar ile tek ilaçlama yeterli olmaktadır.

Profesyonel bir ilaçlama şirketi olan ANADOLU İLAÇLAMA  dünyamızda bilinen (hatta atom bombasına bile dayanıklı ) en dayanıklı ve en tiksindirici olan hamam böceklerinden kurtulmanız için Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

Firmamız kurumsal bir firma olup kaliteli bir hizmet sunar. Haşere ilaçlama şirketi ANADOLU İLAÇLAMA elemanlarımızın kullandığı kimyasallar insanlara karşı zararsız biyosidal ürünlerdir.

Hizmet alanlarımız : İZMİR ,MANİSA MERKEZ ve ÇEVRE İLÇELERİ İLE EDREMİT KÖRFEZ BÖLGESİDİR.

KARINCA İLAÇLAMA

Karıncalar Sizce Masum mu?

Karıncalar birbirleri ile imece olarak yaşamaları ve bilindiği üzere çalışkanlıklarıyla biz insanların hayranlığını kazanmış olan bu canlılar, göründükleri kadar hayret edici şekilde masum canlılar değillerdir. Karıncalar özellikle insanların yaşam alanları olarak tanımlanan alanlarda bitkilerde ve evin bahçelerinde ortaya çıktıklarında verebilecekleri zararın gücü korkutucudur. Karıncalar çeşitli patojen hastalık yapan mikropları taşırlar. Karıncalar istila ettikleri mekanlarda hijyen problemine neden olurlar.

Karıncalar biz insanlara doğrudan zarar ve ziyan vermedikleri sanılsa da bu canlılar insanları ısırmaktan çekinmezler. Karınca ısırıkları hem taşıdıkları patojen mikropları aktarmaları ve hem de alerjiye yatkın olan insanlarda alerjik reaksiyon oluşturdukları için tehlike zararlılardır.Karıncalar insanların  yiyecekleri dahil her şeyin üzerinde yürürler.Bu yürüdükleri gıda maddeleri üzerine mikroplarını saçarlar. Karıncaların bulaştırdıkları başlıca hastalıklar tifüs, verem, tifteri,dizanteri, veba ve antrax dediğimiz şarbon hastalığıdır.

Bazı karınca cinsleri  tarlalar,bahçeler, evler ve iş yerlerindeki bitkilere de nüfus ederek zarar görmelerine, hatta kuruyup ölmelerine neden olurlar. İş yeri ve mekanların ahşap ve tahta plaka kısımlarını çürüten ve “ev karınca süngeri”  adı verilen mantar mikrobunu da karıncalar etrafa yayar.

karınca ilaçlamaKarınca İlaçlama Servisi

Karıncalar ev ve iş yerlerinin yanı sıra bireylerin toplu olarak bulundukları yerlerde örneğin; apartmanlar,poliklinikler,okullar,hastaneler, ana okulları, camiler, mescitler,banka şubeleri, kahvehaneler ve kamu binaları gibi yerler bu zararlılara karşı önlem almak zorundalar dır. Karıncalarla mücadelede özellikle poliklinikler, hastaneler ,okullar,ana okulları taşıdıkları patojen mikropları her yere bulaştıran ve saçan karıncalar dan en hızlı bir şekilde kurtulmalıdır.

Karıncalar halk arasında “Sosyal böcekler” olarak da bilinirler, karınca ilaçlaması bu küçük ve hareketli hayvanların hızlı üremeleri ve hemen hemen her yere girip üreyip saklanmaları nedeniyle kolay olmaz. Merdiven altı ruhsatsız ilaçlama firmaları ile yapılan hizmet sadece geçici bir çözüm sağlar sonra tekrar çıkarlar.

Anadolu Karınca İlaçlama Servisimiz  ile Karınca sıkıntısına kesin son

Ruhsatlı  ilaçlama firması olan ANADOLU ilaçlama firmamız , karıncaların insanlar üzerine ki potansiyel tehlikelerini bilen ve bu sıkıntıları değerlendirerek, karınca ilaçlama üzerine çok özel olarak eğitim almış ,profesyonel bir ekiple hizmet verir. ANADOLU ilaçlama ekipleri bu zararlı karıncaların yaşadıkları yerlerde yaptığı yuvaları tek tek bulur ve bu ilaçlama kesin sonuç verir. Karıncaların yerleştiği en kuytu yerler ve yazlık bahçeleri gibi yerlerde toprağın alt katmanına yaptıkları deliklerin yeri,profesyonel  ekiplerimiz tarafından tespit edilir. Tespit den sonra ilaçlama bu karıncaların öldürülmesi ve bu yerlerde tekrar çoğalmasının engellenmesinden oluşur.

ANADOLU KARINCA İLAÇLAMA FİRMAMIZ; modern ve kurumsal ilaçlama şirketleri arasında yer alır, karınca ilaçlama karıncaların miktarı ve yaşadıkları ortama göre değişir.İlaçlamada kokusuz jel, likit veya toz karınca insektisitler kullanır. Kullanılan kimyasallar çevreye ve diğer insanların ve evcil hayvanların sağlığına zarar vermez .asıl hedef türü karıncalardır.

ANADOLU İLAÇLAMA ŞİRKETİMİZ  karınca ve böcek ilaçlaması için ilaçlama yapılacak günü ve hatta saatini müşteriyle beraber belirleyerek hareket eder.

Hizmet alanlarımız : İZMİR ,MANİSA MERKEZİ İLE ÇEVRE İLÇELERİ ve EDREMİT KÖRFEZ BÖLGESİDİR.

KENE İLAÇLAMA

Tehlikeleri Büyük Kendileri Küçük Canavarlar

Son zamanlarda ülkemizde ve bilhassa orta Anadolu bölgesinde büyük korku ve endişeye neden olan kene ve bu kenelerden kaynaklı patojen hastalıklar sık sık haberlerde görmekteyiz. Kışın gündeme pek gelmese de gerçekten tehlike geçmiş değil .Son yapılan makalelerde sivrisineklerden sonra evcil hayvan ve insan sağlını tehdit eden ikinci sıradadır.Bilindiği üzere keneler önemli hastalık yapan  mikropları  taşırlar.Kenelerin sayısının, küresel ısınma ve Dünyanın ısısının artması neticesinde çok artmıştır.Ayrıca kümes hayvanlarının özellikle tavuk ve hindilerin itlaf edilmesi neticesinde büyük bir hızla arttığı bilinmekte.

Keneler Lyme hastalığı ve Kanamalı Kırım Kongo Yüksek Ateşi (KKKA) hastalıkları başta olmak üzere ortalama 60 kadar hastalık yapan patojen mikrop taşırlar. Ormanlık alan ve bahçe gibi alanlar başta olmak üzere her türlü bahçe, hayvan barınağı ,hayvan çiftlikleri, bağ, tarla gibi yerlerde üreyip yaşayan bu canlılar , bu tür yerlere yakın olan evler, dükkan,apartman ,iş yerleri, hastaneler,pansiyon ve okullarda  ortaya çıkarak çok büyük risk faktörü oluştururlar.Keneler bireyleri ısırdığında bu canlılar kafasını vücut derisinin altına gömer ve kan emmeye başlarlar.Eğer keneler buradan alınacaksa usulüne uygun olarak yetkili bir kişinin alması gerekir .

kene ilaçlama

Anadolu Kene İlaçlama Firması

Böcek ilaçlama sırasında kenelerin yuvalarını mutlaka tespit edilmeli ve bu yuva  yok edilmelidir.Yok edilmez ise bu yuva keneler tekrar orada üremeye başlarlar bundan dolayı sorunu kökünden çözülmez.. Kenelerin üreyip sayılarının arttığı yerler bu zararlıların doğal alanları olduğu için mücadele çok zordur. Bundan dolayı kenelerden kurtulmanın en akılcı yolu  düzgün ve profesyonel kene ilaçlama işlemidir. Bilhassa  dış parazit mücadelesi yapılmamış sokak hayvanlarının bağ-bahçe gibi yerlere girmesinin engellenmesi lazım.Tüm yeşil alanların  ve sokakların kenelere karşı yoğun bir şekilde ilaçlanması gerekir.

ANADOLU İLAÇLAMA Kene İlaçlama da Uzmandır.

Kene ilaçlama da uzman olan ANADOLU İLAÇLAMA ŞİRKETİ  tehlikeli hastalıklara ve insanlarda ölümlere neden olan  kenelerin ilaçlanmasını kaliteli ekipmanlar kullanarak %100 müşteri memnuniyeti ile ilaçlamayı gerçekleştirir. Kenelerin imha edilmesindeki en etkili ve güvenilir yöntem olan kokulu sıvı ilaçlamayı firmamız tercih etmektedir. Elemanlarımızın kullandığı tüm kimyasallar Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ve onaylı dır. Bu kimyasal ilaçlar bu zararlılar dışındaki yararlı canlılara zarar vermez.Çevreye zarar en azdır.ANADOLU İLAÇLAMA kene ilaçlaması yaptıktan hemen sonra ilaçlama yapılan alanın belli bir zaman kapalı kalmasını önerir.Bundan dolayı kokusuz ve kokulu ilaçlama işlemi bitmiş ve keneler yok olmuş olur.

Anadolu Kene İlaçlama şirketimiz ;İZMİR ,MANİSA VE EDREMİT KÖRFEZ BÖLGESİNDE Hizmet vermektedir.

KULAĞAKAÇAN BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Kulağakaçan böceğinin Morfolojik ( Dış vücut ) yapısı

Kulağakaçan böceği , Karın bölgesinin bitimindeki çatala benzeyen şekildeki kıskaçlarıyla ilgi çekerler. Dermaptera takımındaki bu haşereler hem otçul hemde etcillerdir. Yavrularını çok iyi bakan böceklerdir.Kışları ağaç ve ahşap kovukları, taş ve çalı dipleri, duvar ve kapı çatlakları gibi karanlık kuytu köşelerde hayatlarını geçirirler. Bundan dolayı evlerde ve iş yerlerinde de görülebilirler.Kulağakaçan böceği morfolojik olarak akrep böceğine benzemektedir.Fakat rengi itibariyle akrepten farklıdır.

Anadolu İlaçlama Servisi

Kulağakaçan böceği gerçekten zararlılar mıdır?

İnsanlar arasında kulağakaçan böceği bireylerin kulağına girer beyine kadar gider orta dejenerasyonlar yapar diye bir kanı vardır. Bu kanı tamamen yanlıştır. Kulağakaçan böceği insanların ve evcil hayvanların kulağından girerek hiçbir organa gitmez. Kulağakaçan böcekleri özellikle ağaç gibi bitki türleri arasında yaşamaktadırlar. Genel olarak bağ bahçe ve tarlalara girerek ekilen ekinlere zarar verirler.Kulağakaçan böceği ile muztaripseniz bize arayabilirsiniz.Anadolu İlaçlama Servisimizi günün her saati arayabilir ve ilaçlama talep edebilirsiniz. Kulağakaçan böcek ilaçlama  için Anadolu İlaçlama Şirketimizi 7/24 arayabilirsiniz.Bizden ilaçlama servisi talep edebilirsiniz.