MEYVE SİNEĞİ İLAÇLAMA

Meyve sineği, isminden de anlaşılacağı üzere meyve ve sebzelerde yaşayan bir uçan haşere türüdür. Ergin bir meyve sineği ev sineğinin 2 katından büyük bir yapıya sahiptir. Genelde sarımsı ve kahverengi tonlarında bulunan meyve sineğinin üzerinde soluk siyah çizgiler bulunabilir. Bacakları yoktur ve larvası beyazdır. Meyve sinekleri, kışın topraktaki ya da ağaçtaki meyveler içerisinde yaşar ve buralardan beslenirler. Özellikle ilkbahar sonlarında ve mevsiminin başlarında ortaya çıkan bu sinek türü yumurtalarını meyvelerinin kabuğunun altında bırakırlar. İnsan vücudu ve meyve için oldukça zararlı olan bu sineklerin ilaçlanması gerekmektedir.

Meyve Sineği İlaçlama Servisi

Meyve Sinekleri Neden İlaçlanmalıdır?

Meyve sineği insan besinlerinin içinde yaşamını sürdürerek o meyveyi yenilmez hale getirir. Ülkemizdeki özellikle Akdeniz ve Ege Bölgelerinin sahil şeridinde bulunan meyvelerde görülen bu haşere ürünün ilaçlanması gerekmektedir. Anadolu İlaçlama olarak sizlere en kaliteli ve en profesyonel meyve sineği ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meyve Sineği İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

 

 

YABAN ARISI İLAÇLAMA

Yaban Arısı Anadolu İlaçlama Servisi

Yaban arısının Latince Adı :

Vespula spp. ve Dolichovespula spp.

Dış Görünümü yani Morfolojik yapıları :

Ülkemizde çok görülen yaban arıları (gövdesi daha çok sarı ve siyah renkli bir türdür). Dolichovespula ve Vespula familyasına ait arılar grubudur. Yaban arılarının boyları 9 ile 16 mm arasındadır. Bu arıların bir çoğu siyah ve sarıya benzeyen renklerde olsalar da bazıları beyaz ya da siyaha kaçan renklerde olabilirler. Normal arılardan farklı olarak yaban arılarının bel bölgeleri ince ve çok belirgindir.

Yaban arıları uzun kanatlarını hareket etmediği zamana kanatlarını  yanlamasına katlarlar.Bu durum bu ırk yaban arıların için spesifik bir durumdur.Yaban arılarının kanatları gövdeleri kadar uzunluktadır. Yaban arıları, siyahlı-sarılı uzuvlardan oluşan iri gövdeleriyle kendilerini gösteren arılardır.Genellikle diğer arı türleri ile karıştırılırlar ama onlar kadar vücutları tüylü, yuvarlağa yakın karınlı değillerdir.Yaban arılarının polen taşıyan arka uzun arka ayakları yoktur. Koloniler halinde yaşarlar ve sayıları binlerce on binlerce olabilir.Böcek ilaçlama şirketi olarak bizler Arı ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Anadolu İlaçlama Servisimiz Yaban Arısı ilaçlaması yapmaktadır.Haşere ilaçlama firması olarak bizleri günün her saati arayarak arı ilaçlama hakkında bilgi alabilirsiniz.Şirketimiz İZMİR,MANİSA MERKEZ İLÇELER İLE ÇEVRE İLÇELER ve AYRICA EDREMİT KÖRFEZ BÖLGESİNDE HİZMET VERMEKTEDİR.

EŞEK ARISI İLAÇLAMA

Çift kanada sahip olan eşek arısı, farklı büyüklüklerde olabilmektedir. siyah, metalik yeşil ve maviye gibi değişik renklerde olabilen bu eşek arılarının mikroskop ile görülebilenden birkaç santimetreye kadar uzayabilen farklı boyutları mevcuttur. Eşek arıları uçan haşereler arasında yer alan en yırtıcı türlerden bir tanesidir. Ancak eşek arılarının bazıları parazitik olabilmektedir. yırtıcı olan eşek arıları diğer böcek türleri öldürerek beslenirler. Aynı zamanda öldürdükleri böcek türlerini larvalarını beslemek içinde kullanırlar. Parazitik eşek arıları ise yumurtalarını örümcek gibi canlıların üzerine bırakırlar ve konakçılardan beslenmelerini sağlarlar.

Eşek Arısı İlaçlama Şirketi

Eşek Arısı Neden İlaçlanır?

Eşek arısı yırtıcı bir uçan haşere türüdür. Bu nedenle insanlar ve hayvanlar için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Anadolu İlaçlama olarak sizlere en kaliteli ve en uygun fiyatlı eşek arısı ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Siz de eşek arıları ile mücadele ediyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Eşek Arısı İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

 

 

 

KARASİNEK İLAÇLAMA

Karasinek , iki kanatlı böcek familyasının bir türü olan ve genelde insanların en çok canını sıkan canlılardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Boyut olarak yaklaşık 5-8 mm büyüklüğünde ve siyah renkli bu hayvanlar insanların yaşayabildiği hemen her mekânda yaşayabilmesi ile bilinir. Kutuptan sıcak iklimlere kadar her yerde yaşama imkanı bulabilen bu canlılar insanlar için büyük risk oluşturabilmektedir. Genellikle pis alanlarda, çöplüklerde ve tuvaletlerde karşılaşabileceğimiz karasinekler gıda ve çöp artıklarıyla beslendiklerinden ayakları ve vücutları ile her türlü mikrobu taşır. Konduğu yerden 3-5 km uzağa kadar uçabilen karasinekler çok uzak mesafelerdeki mikropların dahi insanlara bulaşmasını sağlamalarından ötürü karasinek mücadelesini gerekli kılarlar.

Karasineklerin yaklaşık 5-6 dakikada bir dışkılaması ve dışkısında bol miktarda mikrobu barındırması karasinek ilaçlamasını önemli ve gerekli kılan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Çeşitli şekillerde mikrobun bir yerden başka bir yere taşınmasına neden olan karasinekler; kolera, diyare (ishal), hepatit, gıda zehirlenmesi, dizanteri, salmonella ve tifo gibi hastalıkların yayılmasında büyük rol oynar. Ayrıca karasinekler yaygın hastalıkların daha büyük alanlara yayılmasına da sebep olur. Bu kapsamda karasinekle mücadele oldukça önemlidir. Bu konunun göz ardı edilmesi veya önemsenmemesi durumlarında ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalınması oldukça yüksek ihtimaldir. Nitekim bir yılda 250 milyar karasineğin türeyebilmesi karasinek tehlikesinin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kara Sinek İlaçlama Servisi

Karasinek İlaçlaması 

Karasinekler dünyada bulunan sinek popülasyonunun yaklaşık onda birine tekabül etmektedir. Sayı bakımından oldukça kalabalık olan bu canlıların tehlikesi de hesaba katıldığında karasinek ilaçlaması gündeme gelmektedir. Bu ilaçlama genel olarak belediyeler tarafından özellikle ilkbahar ve yaz ayları ile birlikte yapılmaya başlansa da belediye tarafından yapılan ilaçlama yeterli olmamaktadır. Bu kapsamda ilaçlama şirketlerinden hizmet alma yöntemi ile sinek ilaçlaması yapmak isteyen bireyler Edremit ilaçlama şirketimizi arayarak karasinek mücadelesi konusunda tam hizmet alabilmektedirler.

Sinekler uçan ve yakalaması oldukça zor canlılar olduklarından sinek mücadelesi sırasında püskürtmeli ilaçlama ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılması gerekir. Özellikle ev ve iş yerlerinde titizlikle gerçekleştirilmesi gereken karasinek mücadelesinde işinin ehli kimselerden hizmet almanız çok önemlidir. Aksi takdirde yapılan ilaçlama sonrasında dahi sineklerin yaşadığını ve sizi rahatsız etmeye devam ettiğini gözlemleyebilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve karasineklerden kurtulmak amacıyla Edremit ilaçlama şirketimizi aramanız ve hizmet almak istediğinizi bildirmeniz durumunda uzman ekiplerimiz belirttiğiniz adrese kısa sürede gelerek gerekli ilaçlamayı yapacaklardır.Böcek İlaçlama yaparken kullanacağımız ilaçlarda Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanarak sağlığınızı korumak adına bütün önlemleri alacağız!

Karasinek İlaçlamasında Dikkat Edilecekler

Sineklerle mücadele sırasında yapılacak hatalar geri dönülemez sonuçlara neden olabilirken bazı küçük hatalar sineklerin etkin bir şekilde yok edilmemesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle sinek mücadelesinde uygulamayı yapacak ekibin şu konulara kesinlikle hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

  • İlaçlama yapılacak alanda kesinlikle bir canlının bulunmadığından emin olunmalı ve bundan sonra ilaçlama işlemini gerçekleştirilmelidir.
  • İlaçlama yapılmadan önce açıkta bulunan bütün yiyecekler saklanmalı ve açıkta yiyecek bırakılmamalıdır.
  • İnsan vücuduna doğrudan teması edecek giyecekler, havlular, bornozlar saklanmalı ve ilaca maruz bırakılmamalıdır.
  • İlaçlama yaparken her köşenin dikkatli bir şekilde ilaçlandığından emin olunmalı ve hiçbir nokta atlanmadan ilaçlama yapılmalıdır.
  • Kullanılan ilaçların etken maddesinin karasineklere karşı etkili olduğundan emin olunmalıdır.
  • İlaçlama sırasında kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması ve insan sağlığını korumaya yönelik düzenlemelere uygun olması gerekmektedir.

Tüm bu konulara özen gösterildiği takdirde sağlıklı ve başarılı bir sinek mücadelesi yapılmış olur.Anadolu İlaçlama Servisimiz i Günün her saati arayabilir ve Müşteri temsilcimizden 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Kara sinek İlaçlama şirketimiz İZMİR merkez ilçeleri olan Buca , Bornova , Gaziemir , Konak , Balçova , Bayraklı , Güzelbahçe , Karabağlar , Çiğli , Karşıyaka , Narlıdere , Alsancak , Çankaya ile Merkeze bağlı olan ilçeler Aliağa , Bayındır , Bergama , Beydağ , Dikili , Çeşme , Foça , Yeni Foça , Karaburun , Kemalpaşa , Kiraz , Menderes , Menemen , Ödemiş , Seferihisar , Selçuk , Tire , Torbalı , Urla da Böcek ilaçlama Şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Böcek İlaçlama Şirketimiz Lokal olarak Altınova , Ayvalık , Burhaniye , Ören , Edremit , Akçay , Güre , Altınoluk , Küçük kuyu ilçe ve beldelerinde Böcek İlaçlama şirketi olarak hizmet vermektedir.

Böcek Haşere Kara Sinek İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

LAĞIM SİNEĞİ İLAÇLAMA

Lağım sineği isminden de anlaşıldığı gibi kanalizasyonda ve lağımlarda yaşayan haşere türüdür. Bu sinek türü insanları ısırmaz ve hastalık bulaştırmaz. Kanalizasyonda yaşayan diğer canlılardan beslenir. Boyları 1 ile 1.5 mm’yi bulan bu sinekler sarı ve kahverengi tonlarında olur. Gövdeleri ve kanatları ise tüylü bir görüntüye sahiptir. Lağım sinekleri evlerdeki banyolarda, bodrumlarda ve mutfaklarda yaşamlarını sürdürebilirler. Geceleri oldukça aktif olan bu sinek türü bulunduğu ortama göre çeşitli yöntemler ile ilaçlanarak ortadan kaldırılabilir.

Lağım Sineği İlaçlama Servisi

Lağım Sineği Neden İlaçlanmalı?

Lağım sineği insanların yaşam alanları olan mutfak ve banyo gibi yerlerde bulunabilir. Bu neden insanlar bu sinek türünden oldukça rahatsızlık duyar. Anadolu ilaçlama olarak lağım sineği derdinize çözüm buluyoruz. Siz de lağım sineklerinden kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lağım Sineği İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.