KARASİNEK İLAÇLAMA

Karasinek , iki kanatlı böcek familyasının bir türü olan ve genelde insanların en çok canını sıkan canlılardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Boyut olarak yaklaşık 5-8 mm büyüklüğünde ve siyah renkli bu hayvanlar insanların yaşayabildiği hemen her mekânda yaşayabilmesi ile bilinir. Kutuptan sıcak iklimlere kadar her yerde yaşama imkanı bulabilen bu canlılar insanlar için büyük risk oluşturabilmektedir. Genellikle pis alanlarda, çöplüklerde ve tuvaletlerde karşılaşabileceğimiz karasinekler gıda ve çöp artıklarıyla beslendiklerinden ayakları ve vücutları ile her türlü mikrobu taşır. Konduğu yerden 3-5 km uzağa kadar uçabilen karasinekler çok uzak mesafelerdeki mikropların dahi insanlara bulaşmasını sağlamalarından ötürü karasinek mücadelesini gerekli kılarlar.

Karasineklerin yaklaşık 5-6 dakikada bir dışkılaması ve dışkısında bol miktarda mikrobu barındırması karasinek ilaçlamasını önemli ve gerekli kılan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Çeşitli şekillerde mikrobun bir yerden başka bir yere taşınmasına neden olan karasinekler; kolera, diyare (ishal), hepatit, gıda zehirlenmesi, dizanteri, salmonella ve tifo gibi hastalıkların yayılmasında büyük rol oynar. Ayrıca karasinekler yaygın hastalıkların daha büyük alanlara yayılmasına da sebep olur. Bu kapsamda karasinekle mücadele oldukça önemlidir. Bu konunun göz ardı edilmesi veya önemsenmemesi durumlarında ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalınması oldukça yüksek ihtimaldir. Nitekim bir yılda 250 milyar karasineğin türeyebilmesi karasinek tehlikesinin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kara Sinek İlaçlama Servisi

Karasinek İlaçlaması 

Karasinekler dünyada bulunan sinek popülasyonunun yaklaşık onda birine tekabül etmektedir. Sayı bakımından oldukça kalabalık olan bu canlıların tehlikesi de hesaba katıldığında karasinek ilaçlaması gündeme gelmektedir. Bu ilaçlama genel olarak belediyeler tarafından özellikle ilkbahar ve yaz ayları ile birlikte yapılmaya başlansa da belediye tarafından yapılan ilaçlama yeterli olmamaktadır. Bu kapsamda ilaçlama şirketlerinden hizmet alma yöntemi ile sinek ilaçlaması yapmak isteyen bireyler Edremit ilaçlama şirketimizi arayarak karasinek mücadelesi konusunda tam hizmet alabilmektedirler.

Sinekler uçan ve yakalaması oldukça zor canlılar olduklarından sinek mücadelesi sırasında püskürtmeli ilaçlama ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılması gerekir. Özellikle ev ve iş yerlerinde titizlikle gerçekleştirilmesi gereken karasinek mücadelesinde işinin ehli kimselerden hizmet almanız çok önemlidir. Aksi takdirde yapılan ilaçlama sonrasında dahi sineklerin yaşadığını ve sizi rahatsız etmeye devam ettiğini gözlemleyebilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve karasineklerden kurtulmak amacıyla Edremit ilaçlama şirketimizi aramanız ve hizmet almak istediğinizi bildirmeniz durumunda uzman ekiplerimiz belirttiğiniz adrese kısa sürede gelerek gerekli ilaçlamayı yapacaklardır.Böcek İlaçlama yaparken kullanacağımız ilaçlarda Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanarak sağlığınızı korumak adına bütün önlemleri alacağız!

Karasinek İlaçlamasında Dikkat Edilecekler

Sineklerle mücadele sırasında yapılacak hatalar geri dönülemez sonuçlara neden olabilirken bazı küçük hatalar sineklerin etkin bir şekilde yok edilmemesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle sinek mücadelesinde uygulamayı yapacak ekibin şu konulara kesinlikle hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

  • İlaçlama yapılacak alanda kesinlikle bir canlının bulunmadığından emin olunmalı ve bundan sonra ilaçlama işlemini gerçekleştirilmelidir.
  • İlaçlama yapılmadan önce açıkta bulunan bütün yiyecekler saklanmalı ve açıkta yiyecek bırakılmamalıdır.
  • İnsan vücuduna doğrudan teması edecek giyecekler, havlular, bornozlar saklanmalı ve ilaca maruz bırakılmamalıdır.
  • İlaçlama yaparken her köşenin dikkatli bir şekilde ilaçlandığından emin olunmalı ve hiçbir nokta atlanmadan ilaçlama yapılmalıdır.
  • Kullanılan ilaçların etken maddesinin karasineklere karşı etkili olduğundan emin olunmalıdır.
  • İlaçlama sırasında kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması ve insan sağlığını korumaya yönelik düzenlemelere uygun olması gerekmektedir.

Tüm bu konulara özen gösterildiği takdirde sağlıklı ve başarılı bir sinek mücadelesi yapılmış olur.Anadolu İlaçlama Servisimiz i Günün her saati arayabilir ve Müşteri temsilcimizden 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Kara sinek İlaçlama şirketimiz İZMİR merkez ilçeleri olan Buca , Bornova , Gaziemir , Konak , Balçova , Bayraklı , Güzelbahçe , Karabağlar , Çiğli , Karşıyaka , Narlıdere , Alsancak , Çankaya ile Merkeze bağlı olan ilçeler Aliağa , Bayındır , Bergama , Beydağ , Dikili , Çeşme , Foça , Yeni Foça , Karaburun , Kemalpaşa , Kiraz , Menderes , Menemen , Ödemiş , Seferihisar , Selçuk , Tire , Torbalı , Urla da Böcek ilaçlama Şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Böcek İlaçlama Şirketimiz Lokal olarak Altınova , Ayvalık , Burhaniye , Ören , Edremit , Akçay , Güre , Altınoluk , Küçük kuyu ilçe ve beldelerinde Böcek İlaçlama şirketi olarak hizmet vermektedir.

Böcek Haşere Kara Sinek İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

Bu yazı için yorumlar kapalı.