Böcekleri Göç Dönemleri

Türlerine Göre Böceklerde Göç Dönemleri

Anadolu Böcek İlaçlama , bütün böcek türlerini %100 garanti ile ilaçlamakta dır.Hem ekonomik hem de kaliteli ilaçlama sunan Anadolu İlaçlama, ilaçlama alanında uzmandır. İlaçlama sektörünün lider firması Anadolu İlaçlama, böcek ilaçlama firmaları arasında en ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.Hem uygun fiyata hemde kaliteli ilaçlamasıyla Anadolu İlaçlama sizi pişman etmeyecektir.

Haşere ve böcekler minik canlılar olmalarına rağmen, birçok böcek türü göç konusunda uzmandır. Mesela çok küçük bir uğur böceği ve bazı türler uzun mesafelere uçabilir. Böceklerde göç her bir böcek türüne göre farklılık gösteren bir yapıdır. Uzun süre göçlerde lider böcek türü çekirgelerdir. Çekirgeler sürü olarak kilometrelerce uzaklığa uçabilir.

Örneğin lahana kelebeği sürüleri, Kuzey Afrika’dan İngiltere ülkesine göç ederler. Bu uzaklık gerçekten olağanüstüdür. Okyanusu aşan kelebekler, kumsalların üzerinde ileriye doğru, uçurumlarda ise yukarıya doğru uçarlar.Özellikle araştırmalara göre ülkemizde bazı güve cinsleri de çok uzun mesafelere uçarak yolculuk yapabilirler. Mesela ölü başlı atmaca güvesi, Güney Avrupa’da yaşar ve her yıl böceklerde göç dönemlerinde İngiltere, Finlandiya ve İsveç e kadar uçarlar. Bir diğer güve türü olan kırmızı lekeli güve ile, Akdeniz üstünden geçerek Afrika’dan Avrupa’ya göç ederler. Kırmızı lekeli güve sürülerinin bazen Güney Atlantik üstünden uçtukları da görülmüştür.İlaçlama şirketi olarak bizimle irtibata geçerseniz ilaçlama da size yardımcı en kısa süre de yardımcı oluruz.

Pamuk kurdu güvesi, Adında anlaşılacağı gibi Amerika’da tarlalara büyük oranda hasar verir, ortalama her 20 yılda bir sürüler olarak kuzey yönüne doğru göç ederler. Bu uzaklık ortalama 650 km tir. Böceklerde göç, son 50 yıldan beri bir çok türe göre çok uzaklara yapıldığı görülmüştür.Son 50 yıla büyük göçler git gide artmıştır.Böcek ve haşerelerde göç, yaşam yerlerinden yüzlerce kilometre uzaklarda gerçekleşir ve böcekler bir daha geri dönmeyerek bir sonraki göçe kadar bu yerlerde barınırlar.Böcek ve Haşereler insanlar için uzun vadede hastalık nedenleridir.

böcek ilaçlama altınoluk
Bayraklı Anadolu İlaçlama Servisi

Böceklerde Göç Döneminde 7/24 Hizmet

Anadolu böcek İlaçlama göç döneminde ve diğer tüm türleri ilaçlama da lider bir şirkettir. Göç ten gelen haşere ve böceklerle alakalı sıkıntınız varsa Anadolu İlaçlamayı arayınız. Sağlık Bakanlığı onaylı şirketimiz ve ilaçlarımız ile 7/24 her zaman hizmet sunan ve aynı zamanda %100 garanti veren Anadolu İlaçlama akıllı müşterilerin tek adresidir.Fiyat almak ve ilaçlama yaptırmak için aramanız yeterlidir.Anadolu İlaçlama 7/24 hizmetiyle kalitede tek adres.Böcek ve haşere ilaçlama için günün her anı arayabilirsiniz.