KIRKAYAK İLAÇLAMA

Kırkayakları Tanıyalım

Kırkayaklar dediğimiz bu böcekler (Diplopoda), çok yavaş hareket eden, uzun segmentli vücuda sahip, eklembacaklılar şubesine ait bir böcektir.13.500 kadar türü vardır.Bu tür çok bacaklılar içinde ortalama 10.000 tür ile başı çekerler.Ortalama 30 dan 410 a kadar bacaklara sahiptir. En fazla ayağı sahip olan türü 800 ayağa sahip olan Ilacme plenipes kırkayakların erkeklerinde yaklaşık 600, dişi olanlarında ise 700 ayak bulunur.

Kırkayak İlaçlama Servisi şirketi

Kırkayaklar çıyanlarla aynı sınıfta ele alınırlar. Her vücut segmentlerinde ikişer çift bacak bulunur ve bacak sayısı çıyanın kinden daha çok fazladır. Kırkayaklar ile çıyanların arasındaki fark çıyanlar etçil ve zehirli olanları vardır, kırkayaklar otçul(bazı türleri çürükçül ) ve zehirli değillerdir.Kırkayakların vücutları çiyanlara göre daha çok sert kitinli ve silindirikdir.

Boyları ortalama sıcak iklimlerde 30-40 cm’e kadar dır. Büyük ebatta olanlar zehirlidir. Kırkayaklar soğuk alanları yaşayamazlar.Beslenmeleri etrafta ölü veya canlı böcek türlerini yiyerek beslenirler.Her ebatta böcek türleri ile beslenebilirler. Kırkayakların  renkleri çok farklılık değişkenlik gösterir .Genelde kırmızımsı renkte veya koyu kahverenginde olurlar. Kırkayakların çoğalmaları bir kerede onlarca yumurta verirler.Yukarıda belirttiğimiz gibi ortalama 200 kadar ayağı vardır.Çok zehirli canlılardır. Düşmanlarına karşı çok iyi bir savunması vardır.Anadolu İlaçlama Servisimiz Kırkayak ilaçlama hizmeti vardır .Bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.Anadolu İlaçlama Şirketi kırkayak ilaçlama hizmeti vermektedir.

Kırkayak ilaçlama servisimiz İzmir -Manisa ve Edremit Körfez bölgesinde 7/24 Kırkayak ilaçlama hizmeti vermektedir.

Bu yazı için yorumlar kapalı.