Tahtakurusu İle Mücadele

İnsan sağlığını ciddi derecede risk altına sokan böceklerden bir tanesi olarak bilinen tahtakurusu; insan kanı emerek yaşayan oldukça tehlikeli bir canlıdır. Genellikle adından dolayı tahtakurdu ile çok karıştırılan bu böcek çeşidi tahta ve tahta türevi herhangi bir madde ile beslenmez. Oldukça ufak boyutlarda olmasına rağmen kendi ağırlığının 3-4 katı kadar insan kanı emen bu hayvan ev ve iş yerlerinin farklı bölgelerinde gözlemlenebilmektedir.

Evleri istila ederek insanların yaşam konforunu düşürdüğü bilinen tahtakurusuna karşı en etkili yöntem ilaçlamadır. İlaçlama dışında tahtakurusuna karşı etkili olduğu söylenen pek çok yöntem olsa da bu yöntemleri denemeniz sizlere sadece zaman kaybettirecektir.

Tahtakurusu Neden Ortaya Çıkar?izmir manisa ve edremit tahtakurusu ilaçlama servisi

Tahtakurusu ile neden karşılaşıldığı insanların en çok merak ettiği konulardandır. Zira tahtakurusuna neden olan durumlar ortadan kaldırılarak bu böcekle mücadele edilmesi amaçlanır. Genel kanıya göre tahtakurusu kirlilik nedeniyle ortaya çıkıyor diye söylense de aslında durum çok farklıdır. Tahtakuruları kirli ortamdan ziyade dağınık ortamlarda çok iyi yaşam alanı bulur. Oldukça küçük olmaları nedeniyle fark edilmesi güç olan bu canlıların evinizde görülme nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

  • Başka bir evde veya otelde bulunan tahtakurusu çeşitli şekillerde sizin evinize taşınmış olabilir.
  • Yatak, yorgan ve yastık gibi malzemeleri depodan getirdiyseniz bu ürünlerin içinde tahtakurusu yuva kuruş olabilir.
  • Gittiğiniz ortamlarda elbisenize veya çantanıza yapışan tahtakurusu evinize taşınmış olabilir.
  • Depolardaki mobilya ve eşyalarınıza toplanan tahtakurusu o eşyaları eve getirdiğinizde eve gelmiş olabilir.

Tahtakurusu Varlığı Nasıl Tespit Edilir?

Tahtakurusu daha önce de ifade edildiği gibi oldukça küçük boyutlara sahip bir canlıdır. Bu nedenle tahtakurusunu gözle tespit etmeniz çok mümkün değildir. Evinizde tahtakurusu varlığını anlamak için gece saatlerinde yastık ve yorgan gibi bölümlere ışık tutarak tahtakurusu kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

Tahtakurusundan Korunmak için Ne Yapmalı?

Tahtakurusunu hayatınızdan uzaklaştırmak için yapmanız gerekenleri sizler için derledik. Aşağıda sıraladığımız hususlara dikkat etmeniz durumunda tahtakurusunu hayatınızdan uzak tutabilirsiniz.

  • Garaj, bodrum, depo ve diğer nemli loş mekanlara girip çıkarken dikkatli davranmanızda yarar var. Buralarda üzerinize yapışan tahtakurusu evinize taşınabilir.
  • Evcil hayvanlarınızın kulübe ve diğer yaşam alanlarını sık sık kontrol etmeli ve temizlemelisiniz. Aksi takdirde tahtakuruları hayvanlarınız aracılığı ile evinize taşınabilir.
  • Yeni satın alınan mobilyaları iyice kontrol ederek içlerine yuvalanan tahtakurularını tespit etmelisiniz.
  • Pencere kenarlarında veya kapı yanlarındaki açıklıkları kapatmalı ve dışarıdan tahtakurusu girişini önlemelisiniz.
  • Valiz ve çantalarınızı yere koymamaya özen göstermeli koysanız dahi temizlemelisiniz.

Tüm bunlara rağmen tahtakuruları ile mücadele edemiyorsanız Anadolu tahtakurusu İlaçlama firmamızla iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz.

Tahtakurusu’na Anadolu İlaçlama Firması ile Son Ver!

Menemen tahtakurusu ilaçlama ,aliağa tahtakurusu ilaçlama, Manisa tahtakurusu ilaçlama, Ayvalık tahtakurusu ilaçlama , Edremit tahtakurusu ilaçlama, Çiğli tahtakurusu ilaçlama başta olmak üzere Ege bölgesinde en çok tercih edilen ilaçlama firması olarak tahtakurusu ile etkin mücadele etmenizi sağlayan Anadolu İlaçlama; tahtakurusunu hayatınızdan söküp atıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlarla tahtakurularına karşı etkin çözüm sunan Anadolu İlaçlama firmamızdan hemen destek alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

Bu yazı için yorumlar kapalı.