UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Uyuz Nedir ? Neden Olur ? Tedavisi Var mıdır ?

Uyuz hastalığına neden olan etmen gözle görülmeyen bir parazit türüdür.Hastalığa neden olan Sarcoptes Scabei Hominisdir.Uyuz bulaşıcılığı olan, deriye lokalize olan kızarıklık, kaşıntıya neden olan  bir paraziter hastalıktır.

Uyuz Böceği İlaçlama Servisi şirketi

Uyuzun Belirtileri Nelerdir ?

Uyuz ile kontamine olmuş bir kişi bulaşmadan ortalama 4-6 hafta sonra, daha çok gece vakti ve sıcak ortamlarda yerlerde daha çok artan vücutta kızarıklık,kaşıntı şikayetiyle seyreden lokal noktasal kızarıklıklar,pul pul kabuklanmalar ve bazen sulu lezyonlu kabarcıklar oluşturur.

İnsanların ve evcil hayvanların bel ve basen çevresi,el bileği iç ve dış yüzü,ayak ve parmak araları , kalça bölgesi, kadınlarda göğüs bölgesi, erkeklerde cinsel organ yani genital bölgede daha  sıklıkla görülür.Bu bölgelerde kaşıntılı  küçük su dolu lezyonlar ve kabarcıklar,kahverengi görünümde çizgi şeklinde lezyonlar,  küçük kabuklanmalar görülür.Çocuk ve bebeklerde farklı olarak;  elin avuç içi ve ayak taban bölgesinde sulu kabarcıklar oluşturabilir.

Uyuz Tanısı Nasıl Olur ?

Uyuzun tanısı, daha çok laboratuvar verileri ve  klinik görünüme göre karar verilir,Çevrede kaşıntılı  ve vücudu kızarık kişilerin bulunması tanıyı kolaylaştırır. Sağlık kuruluşu gerekli görürse bazı laboratuvar ve mikroskobik tetkikler de yapılabilir.

Uyuzun Tedavisi Nasıldır ?

Tedavide ilk yapılması gereken ve ilk kural, aynı yaşam alanını paylaşan bireylerin ve aile bireylerinin de , uyuz şikayeti olmasa bile , aynı zamanda tedavi uygulaması yapılmalıdır. Uyuz şüpheli kaşıntılı  bireyler doktora hemen başvurmalı, doğru ve spesifik tedavinin yapılarak uyuzun yayılmanın önlenmesi  gereklidir.Çoğunlukla , kızarıklık ve kaşıntıya neden olan vücut yüzeyine uygulanan, bireyin yaşına  ve hastanın kişisel direnç durumuna göre kullanılan ilaç miktarı değişebilir.Uyuz tedavisinde losyon ve krem gibi  ilaçlar tavsiye edilir.Bu kullanılacak ilaçlar doktorunuzun tavsiye ettiği kullanım şekli  ve kullanım miktarına göre uygulanmalıdır. Tedavinin yanında ev içinde eşyalardaki parazitleri karşı uygulamalar da önerilir.Uyuzun neden olduğu kaşıntıyı azaltmak için antiallerjik ilaçlar da  tedavide kullanılır.

Sizde evinizde ve ya yaşam alanlarınızda uyuz ilaçlama yaptırmak istiyorsanız ANADOLU İLAÇLAMA şirketimizi günün her saati arayabilir ve personellerimizden bilgi alabilirsiniz. Böcek ilaçlama bizden sorulur.Haşere ilaçlama servisimiz İzmir ve Manisa merkez ile bağlı ilçelerde ayrıca Edremit Körfez bölgesinde hizmet vermektedir.Edremit ilaçlama şirketi mizi arayabilirsiniz

Anadolu Uyuz Böceği İlaçlama Servisimiz; Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Hizmet, Uygun Fiyat, % 100 Müşteri Memnuniyeti ile HİZMETİNİZDEDİR.

Bu yazı için yorumlar kapalı.